• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Największe zalety UE

{Zwiedzanie słonecznej Portugalii
Portugalia to z pewnością jeden z najładniejszych krajów w Europie. Chociaż generalnie Portugalia jest o wiele mniej znana wśród turystów, niż Hiszpania, a więc sąsiad Portugalii, to nikt nie powiedział, iż Portugalia jest jakoś gorszym krajem. Szczególnie, że Portugalia jest całkiem niedroga, na pewno tańsza, niż Hiszpania. No dobrze, co zatem warto zwiedzić w Portugalii? Cóż, trzeba otwarcie przyznać, że Portugalia ma całkiem sporo do zaoferowania. Na początku warto pod uwagę wziąć Lizbonę. Oczywiście Lizbona to stolica i największe miasto w Portugalii. To także najbogatsze miasto, a jego mieszkańcom zdecydowanie daleko do stereotypu typowego Portugalczyka.
Mowa tutaj o tym, że Lizbona jest kilkukrotnie bogatsza, aniżeli inne regiony kraju, który być może nie jest zbyt biedny, ale jednakże daleko mu do zamożności – przykładowo za kilka lat Polska będzie bogatsza od Portugalii. Lizbona to jedna z najładniejszych stolic, chociażby z takiego powodu, że jest niesamowicie klimatyczna. Jeżeli już mowa o klimacie, nie można nie wspomnieć o wspaniałych plażach, które są wymarzone dla zwolenników plażowania i ciepłych kąpieli. Chociażby miasto Lagos jest rewelacyjnym miejscem na odpoczynek. Na koniec warto wspomnieć o mieście Porto. Porto to piękne miasto, które jest nie tylko ładne, lecz również oryginalne.|Włochy – jeden z najpiękniejszych krajów na Starym Kontynencie
Wiele osób nawet myśli, że Italia to najładniejszy kraj na świecie. Ciężko generalnie dziwić się tak powszechnemu uwielbieniu Włoch, przecież Włochy oferują nie tylko piękne miasta bądź plaże, lecz również dały dla nas wybitnych artystów, przepyszne jedzenie bądź szybkie samochody. Warto jednak skupić się bardziej na zwiedzaniu Italii. Strzałem w dziesiątkę jest to by do Włoch dostać się za pośrednictwem linii lotniczych. Z Polski każdego dnia latają jakieś samoloty do Italii – głównie chodzi o Rzym oraz Mediolan. I właśnie Rzym oraz Mediolan warto na dobry początek odwiedzić.
Chociaż akurat Mediolan w wielu przypadkach zbiera raczej negatywne opinie, zatem najbardziej wskazanym punktem początkowym jest Rzym – jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Warto także zwiedzić Wenecję, która jest bardzo urokliwym miastem, wprost stworzonym dla niepoprawnych romantyków. Dobre są także miasta zlokalizowane w regionie Toskania. Oczywiście chodzi o słynną Florencję, która jest rajem dla miłośników sztuki. Nie można nie zobaczyć Pizy, w szczególności Krzywej Wieży, lecz również warta większej uwagi jest Siena – stosunkowo niewielkie miasto, które jest jednakże jednym z najładniejszych miejsc na świecie. Generalnie Włochy mają tak dużo do zaoferowania, że zabraknie dnia, aby omówić wszystkie ciekawe miejsca. To pokazuje wielkie znaczenie tego kraju.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy spośród nas z utęsknieniem wyczekuje na ten cudowny okres jakim jest urlop. Po wielu miesiącach nurzącej pracy wreszcie przychodzi ten moment gdy możemy wraz z bliskimi wyruszyć na wspólny wypoczynek. Obecnie wyborów w tymże zakresie mamy tak wiele, iż niełatwo bywa podjąć decyzję. Dobrze jest zapoznać się dokładnie z ofertami przeróżnych agencji turystycznych, które mają nierzadko do zaproponowania sporo interesujących miejsc w przystępnej cenie.
Jeśli tylko mamy tego rodzaju sposobność i chcielibyśmy nieco zaoszczędzić, warto zdecydować się na wakacje w nie tak bardzo popularnym okresie. Oprócz tego, iż ceny wtedy są o wiele niższe, to liczba turystów w najpopularniejszych kurortach jest także mniej przytłaczająca. Wybierając cel naszego wyjazdu weźmy pod uwagę również by oprócz wartości wypoczynkowych, do których zalicza się plaża czy dobry hotel, pomyśleć także o jakiś atrakcjach.
Doskonałym miejscem, które łączy ze sobą świetną pogodę i ciekawe miejsca do zwiedzania jest zapewne Grecja. Stolica tegoż państwa, a więc Ateny, jest zupełnie przepełniona wielką historią, którą wszyscy powinni znać. Decydując się na wczay do Grecji możemy być pewnym, że nie dosięgnie nas znużenie. Każdego dnia bowiem Ateny zachwycą nas wieloma wspaniałymi budowlami i legendami.|Niezapomniana wycieczka do Australii
Australia to taki kraj, który według wielu ludzi może być uważany za niemalże raj. Przecież to wspaniałe państwo, w którym nieustannie świeci słońce, zarobki są godne, a do tego cały kraj jest rewelacyjnie zorganizowany. Nie dziwi w takim razie to, że Australia jest takim miejscem, do którego chce wybrać się naprawdę wielu turystów. Jeśli należysz do owego grona, powinieneś przede wszystkim wiedzieć, że wycieczka do Australii to duży wydatek. To w końcu kraj zlokalizowany na końcu świata – z europejskiego punktu widzenia, zatem same bilety na samolot kosztują majątek. Jednak jeśli naprawdę się postaramy, zapewne uda nam się zwiedzić to wspaniałe państwo. Trzeba po prostu ustalić dla siebie jakiś cel!
A należy otwarcie napisać, że Australia ma do zaoferowania dla podróżnych dużo atrakcji turystycznych. Oczywiście Sydney, które we wszelkich rankingach jest umieszczane na pierwszych miejscach, jeśli pod uwagę się weźmie zadowolenie mieszkańców z życia. Sydney oferuje dużo zabytków, np. słynną Operę, lecz również dużo innych miejsc. Interesującym miejscem jest również Melbourne – a więc miasto, gdzie jest organizowany Australian Open. Wbrew pozorom, w Australii raczej nie mieszka wielu ludzi – około 20 milionów. Można powiedzieć, iż większość Australijczyków mieszka w wielkich miastach na wschodzie – choć jest również spore miasto Perth, które jest położone na zachodzie, zatem jego mieszkańcy są jakby trochę odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim co do wielkości krajem na świecie, który ma do zaoferowania sporo naprawdę pięknych widoków oraz Odkrywajmy wschód Starego Kontynentu!
Europa to niezwykłe miejsce. W końcu na tej małej powierzchni mieści się dobre kilkadziesiąt krajów. A każdy z tych krajów choćby odrobinę się od siebie różni. I właśnie dlatego Europa to ciągle najbardziej wspaniały i najbogatszy kontynent. Najbliższe lata pokażą czy mieszkańcy Europy zdołają pokonać wszystkie problemy, takie jak np. bezrobocie wśród szczególnie młodych czy przeniesienie produkcji do Azji. Warto jednak także spojrzeć na tę część naszego kontynentu, która jest trochę zapomniana. Mowa tutaj o takich krajach, które są położone na wschód od Polski. Przykładowo Białoruś, czyli jedyny kraj w Europie rządzony przez dyktatora.
Choć na Białorusi nie spotkamy zbyt wielu wielkich miast – wyjątek to m.in. Mińsk, zatem stolica tego kraju, to jednak nie jest to dużą wadą. Najbardziej potężnym atutem Białorusi jest oryginalność, swego rodzaju dziewiczość. Wystarczy porównać nasz kraj z Białorusią – choć niestety w dalszym ciągu daleko Polakom do poziomu życia w Wielkiej Brytanii, to jednak widać gigantyczną różnicą pomiędzy Polską, a Białorusią – należy zaznaczyć, iż w 1990 roku, gdy walił się poprzedni ustrój, Białoruś to było sporo bogatsze państwo, aniżeli Polska. To pokazuje bardzo duży minus takich krajów jak Białoruś, lecz także chociażby Ukraina. Jednakże to nie zmienia faktu, iż warto odkrywać Wschód.

1. Kliknij dla szczegółów

2. Odwiedź stronę

3. Przeglądaj

4. Przejdź dalej

5. Tutaj

Categories: Turystyka

Comments are closed.